Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum

Czcionka:

1000 lat historii Końskich

Spotkanie słuchaczy z wykładem p. Kazimierza Wilka, zakończyło się owacjami na stojąco! Autor filmu pt.” 1000 lat historii Końskich” zakochany w naszym mieście, podzielił się z nami wiedzą o historii naszego grodu.

 

 


 

Wstęp do genealogii

5 grudnia 2017 roku na kolejnym spotkaniu słuchaczy UTW wykład pt. "Wstęp do genealogii" wygłosiła p. Elżbieta Duda. Podzieliła się swoimi doświadczeniami i zachęcała do tworzenia własnych rodzinnych drzew genealogicznych. Spotkanie to uświetnił również występ zespołu teatralnego "LUSTRO" z II LO, prowadzonego pod kierunkiem p. Ewy Paszyńskiej ze sztuką "Żywot człowieka poczciwego". Studenci gromkimi brawami nagrodzili aktorów.

 


 

Spotkanie świąteczno-opłatkowe

Na kolejnym grudniowym spotkaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które odbyło się w dniu 19 grudnia br. w koneckim Domu Kultury było wiele niespodzianek i świątecznego nastroju. Spotkanie podzielone zostało na dwie części: wykładową i świąteczno-opłatkową. Zgodnie z zapowiedzią odbył się wykład p. Karoliny Ksepskiej z Natur House „Mity Dietetyczne”. Niespodzianką okazał się drugi wykład ''Debata o bezpieczeństwie” - poprowadzony przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji Wydział Prewencji – Naczelnika Wydziału Mariana Świeca oraz starszego sierżanta Piotra Przygodzkiego. Udział w spotkaniu wzięli również funkcjonariusze: Sylwia Sobczyńska, Tomasz Mikulski i Tomasz Kruszyna. Po zakończonym wykładzie w świątecznej scenerii przyszedł czas na życzenia i wspólne śpiewanie kolęd. Wśród zaproszonych gości byli; Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim. W świąteczny nastrój wprowadziły życzenia złożone przez Zarząd UTW oraz burmistrza. Następnie przyszedł czas na modlitwę i wspólne życzenia, łamiąc się opłatkiem, które poprowadził ks. Piotr Ordowicz, wikariusz koneckiej Kolegiaty pw. św. Mikołaja. Wszystko to odbyło się wraz ze wspólnym śpiewaniem kolęd, które poprowadziła jedna ze słuchaczek UTW - Teresa Krawczyńska.

Było to wyjątkowe i świąteczne spotkanie, które wprowadziło nas w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 


 

 

 

 

 


 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny