Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wzruszjący koncert na zakończenie obchodów "Koneckiego Września"

Utworzono dnia 07.09.2017
Czcionka:

Koncert pt. "Gdzie są chłopcy z tamtych lat" zakończył uroczyste dwudniowe obchody "Koneckiego Września". Organizatorem koncertu był Miejsko-Gminny Dom Kultury
w Końskich. Aranżację muzyczną koncertu przygotował Roman Cieślak- instruktor koneckiego Domu Kultury natomiast scenariuszem i reżyserią zajęła się Anna Wiaderna.

Na scenie w Parku Miejskich zaprezentowali się znani  koneccy wokaliści: Paulina Tarasińska, Iza Czapla, Iwona Stępień-Baran, Kinga Kot, Konrad Kamizela, Zbigniew Bukowiecki oraz soliście ze Studia Piosenki. Artyści wyśpiewali znane utwory z okresu II wojny światowej m.in.: "Hej chłopcy bagnet na broń", Mała dziewczynka z AK", "Deszcz jesienny deszcz" czy "Rozszumiały się wierzby płaczące", "Serce w plecaku" oraz tytułowa piosenka "Gdzie są chłopcy z tamtych lat" w wykonaniu Bogdana Brzyskiego - aktora z teatru Starego w Krakowie i Pauliny Tarasińskiej. Wspaniałym elementem tego koncertu były stroje z okresu okupacji wojennej oraz filmy przedstawiające walki partyzantów na terenie konecczyzy,  a także miejsca pamięci z koneckiego cmentarza.

W trakcie występu niezwykle ważny był akompaniament zespołu, który tworzyli: Roman Cieślak - gitara, Jan Bukład - akordeon, Maciej Lisowski - gitara basowa, Łukasz Mazur - instrumenty klawiszowe  i Zbigniew Werens - perkusja.

Zgromadzona publiczność mogła wspólnie śpiewać znane utwory, dzięki śpiewnikom, które specjalnie zostały dla nich przygotowane. Do wspólnego śpiewania włączył się również Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim.

Finałowym utworem, który publiczność bisowała była piosenka Marka Grechuty "Świecie nasz". Ten wspaniały, wzruszający, ale także i radosny koncert był zwieńczeniem tegorocznych obchodów "Koneckiego Września". 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 98

W poprzednim tygodniu: 155

W tym miesiącu: 594

W poprzednim miesiącu: 824

Wszystkich: 21281