Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Radiowa Jedynka Polskiego Radia w Końskich

Utworzono dnia 18.09.2017
Czcionka:

W sobotnie przedpołudnie 16 września br. sala kawiarniana Miejsko- Gminnego Domu Kultury w Końskich na trzy godziny stała się studiem radiowej Jedynki.  A wszystko za sprawą autorów programu  "Jedyne takie miejsce" dziennikarzy Programu Pierwszego Polskiego Radia Moniki Tarka i Roberta Kilen.  W tym dniu relacje z Końskich płynęły na żywo, usłyszeliśmy ciekawe opowieści o interesujących ludziach, ich pasjach o kulturze naszego miasta, historii czy regionalnych potrawach. O historii naszego miasta, jego znanych mieszkańcach opowiadał burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański.
Po najciekawszym miejscach i szlakach turystycznych naszego regionu przeprowadziły nas Magdalena Weber i Lucyna Jakubowska z Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Była też bezpośrednia relacja z rajdu PTTK „Marsz po Medal”.
O tajemnicach dawnego zakładu metalurgicznego, a obecnie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu opowiadał dyrektor Maciej Chłopek. O historii z czasów II wojny światowej opowiadał mecenas Jan Nowak, prezes Fundacji Pamięć i Niepodległość, zaś
o wydawnictwie „Arslibris” dyrektor Biblioteki Publicznej imienia Cezarego Chlebowskiego Dariusz Kowalczyk. Ponadto dziennikarze radiowej Jedynki rozmawiali z ciekawymi osobami z naszego miasta m.in.: kolekcjonerem zabytkowych aut Adamem Kwielem, modelarzem i doktorem Jarosławem Chmielnickim, a także wybitnym nauczycielem matematyki Pawłem Dziubą. Poprzez wędrówkę po naszym regionie, słuchacze mogli usłyszeć o niecodziennych miejscowościach jak Piekło i Niebo. W czasie audycji nie zabrakło  regionalnych potraw, o których opowiadała i przygotowała Małgorzata Pasek, kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy. Wszystkim słuchaczom zaprezentowała galantynę
z kurczaka, prazoki i kugiel. Muzyczną atrakcją programu były występy na żywo zespołów „Korniczanka”, „Hash Cookie” oraz Dominiki i Marcina Wróblów.

W trakcie audycji mieszkańcy naszego miasta  mogli osobiście poznać prace dziennikarzy, zobaczyć jak odbywają się relacje na żywo oraz zwiedzić wóz transmisyjny. 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 98

W poprzednim tygodniu: 155

W tym miesiącu: 594

W poprzednim miesiącu: 824

Wszystkich: 21281